Wojewódzkie Igrzyska Dzieci SZS
w Szachach Drużynowych 2017

6 grudnia 2017 – SP6 ZAMOŚĆ

Wyniki szczegółowe: [Wyniki Wojewódzkich Igrzysk Dzieci SZS w Szachach Drużynowych]

6 grudnia 2017 r. w naszej szkole odbyły się Wojewódzkie Igrzyska Dzieci SZS w Szachach Drużynowych. To już kolejny rok jak mieliśmy zaszczyt gościć najlepszych szachistów z całego województwa. W zawodach uczestniczyły drużyny z 15 szkół podstawowych województwa lubelskiego, a wśród nich uczniowie naszej szkoły. Naszą szkołę reprezentowała drużyna w składzie:

1. szachownica I: Michał Sałapat (6a)
  2. szachownica II: Wiktor Kiełbiński (6b)
  3. szachownica III: Borys Artymiak (6a)
  4. szachownica IV: Paula Martyna (4a)
Opiekunem drużyny szachowej jest p. Grzegorz Pańko.

Nasza szkoła sprostała zadaniu. Zawody zostały zorganizowane bardzo dobrze. Turniej przebiegał bez zakłóceń, a zawodnicy i opiekunowie, mamy nadzieję, czuli się w murach szkoły wyśmienicie.

W końcowej klasyfikacji na podium stanęli:
I miejsce – Szkoła Podstawowa Nr 3 w Międzyrzecu Podlaskim
II miejsce – Szkoła Podstawowa Nr 2 w Tomaszowie Lubelskim
III miejsce – Szkoła Podstawowa Nr 3 w Lubartowie.

Nasza drużyna w ostatniej rundzie walczyła o brązowy medal. Remis w siódmym meczu dał nam IV miejsce. Bardzo dobrze zaprezentowali się Borys Artymiak, który na trzeciej szachownicy zajął I miejsce, a Wiktor Kiełbiński na szachownicy drugiej II miejsce. Gratulujemy super wyniku indywidualnego!

Mecze naszej reprezentacji:

1. runda: SP5 Łuków – SP6 Zamość 0:4
  2. runda: SP6 Zamość – SP3 Międzyrzec Podlaski 2:2
  3. runda: SP3 Lubartów – SP6 Zamość 3:1
  4. runda: SP6 Zamość – SP7 Świdnik 3:1
  5. runda: SP2 Parczew – SP6 Zamość 0:4
  6. runda: SP6 Zamość – SP1 Biłgoraj 1:3
  7. runda: SP6 Zamość – SP11 Puławy 2:2

Pozostaje także satysfakcja, że jako jedyna drużyna nie przegraliśmy meczu z późniejszymi mistrzami województwa remisując mecz z SP3 Międzyrzec Podlaski.

Mamy nadzieję, że bardzo dobrze i sprawnie organizacyjne przeprowadzone zawody staną się okazją do spotkania szkół podstawowych na turnieju rangi wojewódzkiej w następnym roku.

Za tak doskonały finał organizacyjny turnieju należą się szczególne podziękowania: dyrekcji Szkoły Podstawowej Nr 6 oraz p. Aleksandrowi Pańczykowi.

Tekst i zdjęcia: Grzegorz Pańko