Wojewódzki Turniej Szkół Podstawowych w Szachach
o Puchar Lubelskiego Kuratora Oświaty 2018

21 marca 2018 roku – Tomaszów Lubelski

Piętnaścioro naszych szachistów wzięło udział w Wojewódzkim Turnieju Szkół Podstawowych o Puchar Lubelskiego Kuratora Oświaty w Szachach, który odbył się 21 marca w Tomaszowie Lubelskim. W zawodach wystartowało ponad 300 zawodników i zawodniczek z województwa lubelskiego (71 zespołów) w czterech kategoriach drużynowych i czterech indywidualnych. Uczniowie naszej szkoły zaprezentowali się bardzo dobrze. Szachiści „szóstki” przywieźli z Tomaszowa dwa puchary drużynowo i jeden złoty medal indywidualnie - tytuł Mistrza Wojewdzkiego Turnieju Szkół Podstawowych!

WYNIKI:

Szymon Skorupski (3e) - I miejsce w kategorii chłoców klas I-III

II miejsce w klasyfikacji drużynowej dziewcząt klas I-III (sklasyfikowano 13 szkół)
Natalia Lipska (3d), Justyna Kościelniak (3e), Wanda Chwedyk (3c)

III miejsce w klasyfikacji drużynowej chłopców klas I-III (20 szkół)
Szymon Skorupski (3d), Michał Barczewski (3e), Michał Szajewski (3c), Marcin Kowalczuk (3e)

V miejsce w klasyfikacji drużynowej dziewcząt klas IV-VI (16 szkół)
Paula Martyna (4a), Hanna Kawalec (4a), Maja Ciemięga (4a)

IV miejsce w klasyfikacji drużynowej chłopców klas IV-VI (22 szkoły)
Wiktor Kiełbiński (6b), Borys Artymiak (6a), Aleksander Pańczyk (4a), Michał Sałapat (6a), Mikołaj Kosicki-Leszczyński (4a)

Dziękujemy za bardzo dobrą grę oraz godne reprezentowanie szkoły na arenie wojewódzkiej!

Opiekunem szachistów jest pan Grzegorz Pańko.

Tekst i zdjęcia: Grzegorz Pańko