III Otwarte Mistrzostwa Miasta Zamościa w Szachach
"Edukacja przez Szachy w Szkole" dla klas I-III
„Nasza Niepodległa 2018”

10 maja 2018 r.

Galeria zdjęć: [zobacz zdjęcia]
Wyniki: [Chessarbiter - turniej dziewcząt], [Chessarbiter - turniej chłopców]

10 maja 2018 roku w Szkole Podstawowej nr 6 w Zamościu odbyły się III Otwarte Mistrzostwa Miasta Zamościa w Szachach "Edukacja przez Szachy w Szkole" dla klas I-III - „Nasza Niepodległa 2018”. Do zawodów zgłosiło się 116 zawodników. Zawody odbyły się pod Honorowym Patronatem Kuratora Oświaty w Lublinie Pani Teresy Misiuk oraz wpisane zostały jako "227 turniej na 100-lecie Odzyskania Niepodległości" w Polskim Związku Szachowym. Turniej otworzyli: Tomasz Zieliński - dyrektor Delegatury w Zamościu Kuratorium Oświaty w Lublinie, Monika Żur zastępca dyrektora Delegatury w Zamościu Kuratorium Oświaty w Lublinie, Jerzy Michalski zastępca dyrektora Wydziału Oświaty Urzędu Miasta Zamość oraz Artur Waśko - dyrektor Szkoły Podstawowej nr 6 w Zamościu.

Grano w czterech kategoriach indywidualnych: klasa I-II chłopcy, klasa I-II dziewczęta, klasa III chłopcy, klasa III dziewczęta oraz w klasyfikacji drużynowej dziewcząt i chłopców. Najlepsi uczniowie w poszczególnych kategoriach otrzymali pamiątkowe medale za miejsca I-X, szkoły puchary za miejsca I-VIII, natomiast wszyscy uczestnicy dyplomy.

Wyniki:

Chłopcy klasa III:

  1. Łagowski Szymon - SP2 Tomaszów Lub.
  2. Chudy Dominik - SP2 Tomaszów Lub.
  3. Skorupski Szymon - SP6 Zamość
  4. Bryk Rafał - SP2 Tomaszów Lub.
  5. Krzaczkowski Jan - SP2 Tomaszów Lub.
  6. Barczewski Michał - SP6 Zamość

Dziewczęta klasa III:

  1. Kawka Milena - Społeczna SP Zamość
  2. Wojciechowska Wiktoria - SP2 Tomaszów Lub.
  3. Węgrzyn Otylia - SP2 Tomaszów Lub.
  4. Kościelniak Justyna - SP6 Zamość
  5. Cichosz Aleksandra - SP6 Zamość
  6. Stankiewicz Maja - SP7 Zamość

Chłopcy klasa I-II:

  1. Ożóg Bartosz - SP9 Zamość
  2. Łata Jan - SP2 Tomaszów Lub.
  3. Kostrubiec Szymon - SP2 Tomaszów Lub.
  4. Tułecki Krzysztof - Społecza SP Zamość
  5. Biszko Maciej- SP2 Tomaszów Lub.
  6. Kitka Szymon - Społeczna SP Zamość

Dziewczęta klasa I-II:

  1. Maryńczak Nikola - SP2 Tomaszów Lub.
  2. Czajkowska Natalia - Społecza SP Zamość
  3. Lewkowicz Izabela - SP7 Zamość
  4. Wasińczuk Katarzyna - SP6 Zamość
  5. Czyż Emilia - Społecza SP Zamość
  6. Borowiec Anna - Dwujęzyczna SP Smart School Zamość

Klasyfikacja drużynowa chłopców:

  1. SP2 Tomaszów Lub. - 18.0 pkt. (Łagowski Szymon, Chudy Dominik, Łata Jan)
  2. SP6 Zamość - 15.0 pkt. (Skorupski Szymon, Barczewski Michał, Dec Filip)
  3. Społeczna SP Zamość - 15.0 pkt. (Jagielski Igor, Tułecki Krzysztof, Wojciechowski Wojciech)
  4. SP3 Zamość - 13.5 pkt.
  5. Dwujęzyczna SP Smart School Zamość - 13.5 pkt.

Klasyfikacja drużynowa dziewcząt:

  1. SP2 Tomaszów Lub. - 16.0 pkt. (Wojciechoweska Wiktoria, Węgrzyn Otylia, Maryńczak Nikola)
  2. Społeczna SP Zamość - 15.5 pkt. (Kawka Milena, Czajkowska Natalia, Tęcza Gabriela)
  3. SP6 Zamość - 14.0 pkt. (Kościelniak Justyna, Cichosz Aleksandra, Lipska Natalia)
  4. SP7 Zamość - 13.5 pkt.
  5. SP Tereszpol-Kukiełki - 10.5 pkt.

Tekst: Grzegorz Pańko
Zdjęcia: Tadeusz Banaszkiewicz, Grzegorz Pańko