PODSUMOWANIE
SZKOLNEGO SEZONU SZACHOWEGO 2017/2018
W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR6 W ZAMOŚCIU

W środę 6 czerwca w Szkole Podstawowej nr 6 w Zamościu odbyło się podsumowanie szkolnego sezonu szachowego. W roku szkolnym na zajęcia "Edukacja przez Szachy w Szkole" uczęszczało 80 uczniów. Zajęcia w ramach tego projektu prowadzili: p. Aleksander Pańczyk oraz p. Grzegorz Pańko. Wszyscy uczestnicy zajęć otrzymali świadectwa szachowe za rok szkolny 2017/2018.

Najlepsi szachiści naszej szkoły przez cały rok szkolny brali udział w licznych turniejach i zawodach. Zawodnicy "szóstki" w tym sezonie wystąpili w 52 turniejach i zdobyli łącznie 127 medali. Za liczny udział w turniejach, systematyczne uczęszczanie na zajęcia oraz wysokie osiągnięcia medalowe przyznane zostały złote HETMANY za ten rok szkolny.

Złote HETMANY otrzymali:
Wiktor Kiełbiński (6b) – zdobywca 24 medali
Szymon Skorupski (3e) – zdobywca 16 medali
Paula Martyna (4a) – zdobywczyni 15 medali
Michał Barczewski (3d) – zdobywca 9 medali
Hanna Kawalec (4a) – zdobywczyni 9 medali
Aleksander Pańczyk (4a) – zdobywca 6 medali
Borys Artymiak (6a) – zdobywca 6 medali
Michał Sałapat (6a) – zdobywca 5 medali

Specjalnego Złotego HETMANA zawielką przychylność, wkład w rozwój szachów w szkole oraz umożliwianie startów i wyjazdów zawodników na turnieje otrzymał Pan Dyrektor Artur Waśko.

Mimo tylu osiągnięć w tym roku, najważniejsza jest jednak radość z gry w szachy oraz rozwój intelektualny. Mamy nadzieję, że w przyszły roku szkolnym jeszcze więcej uczniów zdecyduje się na podnoszenie swoich ogólnych zdolności i umiejętności poprzez grę w szachy.

Tekst: Grzegorz Pańko
Zdjęcia: Aleksander Pańczyk