XI Międzynarodowy Turniej Szachowy o Puchar Roztocza
Tomaszów Lubelski 07-10-2017
V miejsce i medal Szymona Skorupskiego

7 października w Tomaszowie Lubelskim zorganizowany został XI Międzynarodowy Turniej Szachowy o Puchar Roztocza. W turnieju wystartowało 172 zawodników z Polski i Ukrainy, w tym siedmioro naszych uczniów: Borys Artymiak (6a), Michał Sałapat (6a), Wiktor Kiełbiński (6b), Aleksander Pańczyk (4a), Paula Martyna (4a), Maja Ciemięga (4a), Szymon Skorupski (3e).

Najlepiej spisał się Szymon Skorupski, który zdobył medal za V miejsce w kategorii chłopców klas I-III. Dobrze także wystartowała Paula Martyna zdobywając wysokie X miejsce. Większość naszych zawodników znalazło się w pierwszej dwudziestce w swoich kategoriach wiekowych, co jest bardzo dobrym rezultatem jak na udział w tak dużym turnieju.

Wyniki naszych uczniów:
Szymon Skorupski - 5. miejsce w kategorii chłopców do 9 lat (5.0 pkt.)
Paula Martyna - 10. miejsce w kategorii dziewcząt do 12 lat (4.5 pkt.)
Maja Ciemięga - 16. miejsce w kategorii dziewcząt do 12 lat (4.0 pkt.)
Wiktor Kiełbiński - 11. miejsce w kategorii chłopców do 12 lat (5.0 pkt.)
Aleksander Pańczyk - 17. miejsce w kategorii chłopców do 12 lat (5.0 pkt.)
Borys Artymiak - 18. miejsce w kategorii chłopców do 12 lat (5.0 pkt.)
Michał Sałapat - 20. miejsce w kategorii chłopców do 12 lat (5.0 pkt.)

Najlepsi zawodnicy w swoich kategoriach wiekowych otrzymali puchary i medale, a wszyscy uczestnicy dyplomy za udział w turnieju. Wielkie podziękowania za udział i zaangażowanie dla naszych młodych zawodników!

Tekst i zdjęcia: Grzegorz Pańko