MIEJSKIE I POWIATOWE IGRZYSKA DZIECI I MŁODZIEŻY SZKOLNEJ
SZS W SZACHACH DRUŻYNOWYCH

14 listopada 2017 r.
I MIEJSCE - SP6 Zamość (Igrzyska Dzieci)
II MIEJSCE - SP6 Zamość (Igrzyska Młodzieży Szkolnej)

14 listopada 2017 roku w naszej szkole odbyły się Miejskie i Powiatowe Igrzyska Dzieci oraz Młodzieży Szkolnej SZS w Szachach Drużynowych. Do Igrzyska Dzieci zgłosiły się cztery szkoły podstawowe: Szkoła Podstawowa Nr 6 w Zamościu (dwie drużyny), Szkoła Podstawowa Nr 2 w Zamościu, Szkoła Podstawowa Nr 4 w Zamościu oraz Szkoła Podstawowa Nr 7 w Zamościu. Szkoła Podstawowa Nr 6 w Zamościu zajęła I MIEJSCE i awansowała na Igrzyska Wojewódzkie, które odbędą się 6 grudnia w SP6 Zamość.

Mistrzostwo Miasta Zamość i Powiatu Grodzkiego zdobyli:

1. Drużyna I
    1. Wiktor Kiełbiński (6b)
    2. Borys Artymiak (6a)
    3. Michał Sałapat (6a)
    4. Paula Martyna (4a)
  2. Drużyna II
    1. Michał Barczewski (3d)
    2. Szymon Skorupski (3e)
    3. Aleksander Pańczyk (4a)
    4. Hanna Kawalec (4a)

W Igrzyskach Młodzieży Szkolnej wystartowały trzy zespoły. Najlepsza okazała się Szkoła Podstawowa Nr 7 w Zamościu i będzie walczyć na Igrzyskach Wojewódzkich w Aleksandrowie. II miejsce zajęła Szkoła Podstawowa Nr 6 w Zamościu w składzie: Jakub Dziewulski (7c), Kamil Oleszczuk (7c), Filip Sobański (7a), Alicja Majdan (7a) oraz Monika Pańko (7b). Na zawody wojewódzkie awansowała także Szkoła Podstawowa w Wólce Wieprzeckiej jako najlepsza drużyna z Powiatu Zamojskiego.
Opiekunem drużyn jest Pan Grzegorz Pańko.

Życzymy zawodnikom dobrego startu na zawodach wojewódzkich i zajęcia jak najlepszej lokaty.

Tekst i zdjęcia: Grzegorz Pańko