VII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

Informacje: [Licencja SP6] [Plakat - organizator SP6]

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia to akcja edukacyjna, odbywająca się zawsze w ostatni piątek września, która ma na celu zachęcić wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia po długich wakacjach, a także uświadomić, iż znajomość tabliczki mnożenia jest niezbędna w życiu codziennym.

W dniu 29 września 2017 r. nasza szkoła uczestniczyła w VII Światowym Dniu Tabliczki Mnożenia. W tym roku do akcji zgłosiło się aż 3 883 szkół!

Ten dzień świętowaliśmy w klasie VA w trakcie lekcji matematyki. Uczniowie rozwiązywali zagadki logiczne, układali piramidy matematyczne i grali w memory, sprawdzając przy tym swoją znajomość tabliczki mnożenia oraz biegłość rachunkową. W czasie lekcji przeprowadzono loterie, każdy uczeń mógł wylosować jeden los z działaniem, uczniowie którzy bezbłędnie udzielili odpowiedzi na wylosowane zadanie otrzymywali odznakę „Eksperta Tabliczki Mnożenia”. Na koniec lekcji każdy z uczniów dostał w nagrodę za zaangażowanie naklejki edukacyjne.

Obchody Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia cieszyły się wśród uczniów dużym zainteresowaniem.

Tekst i zdjęcia: Edyta Mróz