„Oddaj zużyty telefon komórkowy”

W ramach pracy szkolnego koło Liga Ochrony Przyrody nasza szkoła we wrześniu przystąpiła do IX Edycji Konkursu Ogólnopolskiej Akcji Ekologicznej pod hasłem: „Oddaj zużyty telefon komórkowy”, która trwała do 17 listopada 2017r.. Celem akcji była zbiórka jak największej ilości zużytych telefonów komórkowych bez baterii, które zostały przekazane do profesjonalnego recyklingu przez organizatora firmę Ekophone. Uczniowie - głównie klas młodszych - aktywnie włączyli się do akcji, za zgodą rodziców przynosili telefony, które zostały przeliczone, zważone i zapakowane do odbioru przez organizatora zgodnie z regulaminem konkursu. Za udział w konkursie dla szkół, które zbiorą najwięcej telefonów przewidziane są atrakcyjne nagrody w postaci sprzętu elektronicznego oraz inne nagrody gwarantowane.

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom, którzy włączyli się do akcji.

Kierując się myślą: „Mamy tylko jedną Ziemię a jej przyszłość zależy od każdego na pozór niewielkiego działania, zależy od każdego z nas” zapraszamy do udziału w kolejnych edycjach akcji ekologicznych .

Tekst i zdjęcia: Alicja Tarnowska