TROPEM MIŁOŚNIKÓW KSIĄŻEK

„Wszystkie ślady prowadzą do biblioteki. Zostaw swój ślad!!!”- to hasło październikowej akcji promującej książki i czytelnictwo, zorganizowanej przez bibliotekę szkolną. Zadaniem uczestników akcji było pozostawienie śladu – odrysowanie dłoni lub narysowanie jakiegoś „tropu” związanego z książką oraz napisanie hasła zachęcającego innych uczniów do odwiedzenia biblioteki szkolnej. Miłośnicy książek z chęcią podjęli wyzwanie i pełni pomysłów i twórczej pasji wykonali ciekawe, kolorowe prace. Swoje „ślady” w bibliotece pozostawili: z klasy 2b - Kasia Wasińczuk, Mikołaj Pastuszak, Marta Malicka, Michał Malicki; z klasy 3d – Michał Barczewski; z klasy 5b – Patrycja Błońska, Przemek Błoński, Ola Kaliszczuk; z klasy 7c – Inez Mogielnicka i Karolina Balicka. Wszystkie prace zostały wyeksponowane w różnych miejscach szkoły, aby przypominały uczniom o potrzebie ciągłego kontaktu z książką i motywowały do częstych wypożyczeń. Młodzi twórcy zostali nagrodzeni pamiątkowymi dyplomami.

Tekst i zdjęcia: Dorota Zwolan