XVII. Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom

W dniach 2-10 czerwca 2018 r. odbywał się XVII. Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom, w tym roku obchodzony pod hasłem „Czytanie łączy”. Tydzień Czytania Dzieciom to święto w ramach trwającej nieprzerwanie od 2001 r. kampanii społecznej na rzecz popularyzacji czytelnictwa i głośnego czytania dzieciom, jako niezbędnego elementu wychowania.

Nasza szkoła już po raz kolejny włączyła się do tej akcji. Przez cały tydzień uczniowie klas 7, pod kierunkiem n-la bibliotekarza p. Doroty Zwolan, czytali uczniom klas 1 i 2 książeczki przeznaczone dla małych odbiorców. Dzieci z dużym zainteresowaniem słuchały czytanych przez starszych kolegów tekstów.

Uczniowie klas 7, którzy zaangażowali się do czytania młodszym kolegom:
- z klasy 7a: Emilia Madej;
- z klasy 7b: Oliwia Obydź, Zofia Bender, Adam Mogielnicki, Grzegorz Kosicki-Leszczyński;
- z klasy 7c: Karolina Balicka, Inez Mogielnicka, Mateusz Bogiel, Mateusz Nowaczek.

Tekst i zdjęcia: Dorota Zwolan