Otwarte Mistrzostwa
Powiatu Zamojskiego i Miasta Zamość
w Warcabach 100-polowych 2018
17 marca 2018 roku - GOK Wysokie

W sobotę 17 marca w Gminnym Ośrodku Kultury w Wysokiem odbyły się Otwarte Mistrzostwa Powiatu Zamojskiego i Miasta Zamość w Warcabach 100-polowych na 2018 rok. Zawody zorganizowano w ośmiu kategoriach wiekowych. Do rywalizacji zgłosiło się 52 zawodników z: Zamościa, Borowiny Sitanieckiej, Sitna, Kolonii Sitno, Wólki Wieprzeckiej, Lipska, Białobrzegów, Rozdołów, Łapiguza i Płoskiego.

Naszą placówkę w klasyfikacji drużynowej reprezentowało 6 uczniów:
SP6 Zamość - Paula Martyna (4a), Aleksander Pańczyk (4a), Marcin Kowalczuk (3e);
UKS Lider Zamość - Wiktor Kiełbiński (6b), Michał Sałapat (6a) oraz Dominik Pańko.

Uczniowie zdobyli trzy medale - złoty, srebrny i brązowy oraz UKS Lider wywalczył II miejsce w klasyfikacji generalnej, SP6 Zamość była na miejscu VIII (15 sklasyfikowanych drużyn). Gratulujemy!

Wyniki zawodników:
Kategoria Szkoły Podstawowe klasy VII i gimnazjum chłopcy:
I miejsce - Dominik Pańko

Kategoria Szkoły Podstawowe klasy IV-VI chłopcy:
II miejsce - Wiktor Kiełbiński
V miejsce - Michał Sałapat
XIII miejsce - Aleksander Pańczyk

Kategoria Szkoły Podstawowe klasy IV-VI dziewczęta:
III miejsce - Paula Martyna

Kategoria Szkoły Podstawowe klasy I-III chłopcy:
VIII miejsce - Marcin Kowalczuk

Tekst i zdjęcia: Grzegorz Pańko