WODNE KRAJOBRAZY

Wodne krajobrazy to temat kolejnych prezentacji w cyklu Oczami podróżnika w klasach siódmych. W dniach 17 i 22 listopada uczniowie klas 7A, 7B, 7C wystąpili na forum swojej klasy, przedstawili wybrane tematy: Pętla Żuławska, Tam, gdzie Wisła kończy swój bieg, Majestatyczna Siklawa i Mazurskie Morze. Wodny krajobraz Polski to liczne rzeki, jeziora i wodospady. To wspaniałe ostoje przyrody umożliwiające bliski kontakt z naturą. Szlaki wodne utworzone na niektórych obiektach wodnych wykorzystywane są w celach rekreacyjnych. Uczniowie świetnie przygotowali wybrane zagadnienia. Poza wiedzą ogólną sięgali po liczne ciekawostki. Sposób prezentacji tematów był atrakcyjny i bardzo pomysłowy. Plakaty umieściliśmy na wystawie.

Tekst i zdjęcia: Dorota Chudoba