DZIEŃ OTWARTY KOSZAR

Dnia 13 października 2017 r. uczniowie klasy III a, III c, III d i III e wraz z wychowawczyniami wybrali się na ,,Dzień Otwarty Koszar ’’do 3 Batalionu Zmechanizowanego w Zamościu. Za bramą jednostki powitali uczniów żołnierze, którzy byli naszymi przewodnikami. Uczniowie widzieli specjalistyczne pojazdy , sprzęt wojskowy, uzbrojenie i stroje maskujące. Wchodzili do czołgu i opancerzonego pojazdu. Dużą frajdą była możliwość zajęcia miejsca za kierownicą takich wozów. Jedną z większych atrakcji był prezentowany czołg LEOPARD. Uczniowie spróbowali wojskowej grochówki, która bardzo im smakowała.

To była pierwsza wizyta uczniów w jednostce. Chętnie zostaliby jeszcze dłużej. Pewnie niektórzy z nich wrócą tu po jakimś czasie, żeby zostać zawodowymi żołnierzami.

Tekst, zdjęcia: Małgorzata Czajkowska, Ewelina Sienicka, Barbara Kołtun