BEZPIECZNE WAKACJE NAD WODĄ

W ubiegłym tygodniu w naszej szkole gościli ratownicy Rejonowego Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Zamościu.

Podczas zajęć edukacyjnych ratownicy: p. Mateusz Synowiec i p. Agnieszka Sobczuk w związku ze zbliżającymi się wakacjami przybliżyli uczniom  zasady bezpiecznego odpoczynku nad wodą i korzystania z kąpieli wodnych. Tematem spotkania było: „Zasady bezpiecznego zachowania nad wodą, w wodzie i na wodzie”.

Uczniowie klas I-III aktywnie uczestniczyli w spotkaniu, odpowiadali na pytania oraz sami je zadawali. Na zakończenie spotkania można było wejść do łodzi ratunkowej, którą na szkolne boisku przywieźli ze sobą zamojscy WOPR-owcy.

Bardzo dziękujemy za bardzo ciekawe zajęcia , które pozwolą naszym uczniom radośnie i bezpiecznie spędzić tak długo oczekiwane wakacje.:)

Tekst: Artur Waśko
Zdjęcia : Agnieszka Sobczuk