Gramy z WOŚP

Galeria zdjęć: [zobacz zdjęcia]

Ostatni tydzień przed 26. Finałem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Od ostatniej zbiórki na rzecz noworodków minęło już 5 lat. To szmat czasu. Nadszedł czas, by znów obudzić w darczyńcach wielkie serce na rzecz najmniejszych Polaków. To dzięki zgromadzonym na oddziałach neonatologicznych sprzętom, lekarze i pielęgniarki mogą dbać o zdrowie, a niekiedy i życie noworodków. Aby jak najlepiej zabezpieczyć możliwości ratowania – pieniądze z 26. zbiórki będą przeznaczone na zakup sprzętu nie tylko na oddziały specjalistyczne, ale również na „podstawowe” neonatologiczne sale. Jeśli ktokolwiek z Was musiał być w szpitalu, przechodził badania lub odwiedzał swoich najbliższych w potrzebie – miał pewnie okazje zobaczyć, ile czerwonych serduszek jest w każdej ze szpitalnych sal, w karetkach lub w poradniach.

Aby włączyć się w akcję – w szkole organizujemy minikawiarenkę. Każdy ze słodkich drobiazgów to cenny podarunek dla Orkiestry. Rozlosujemy również fanty. Zgromadzone datki Samorząd Uczniowski oraz harcerze z drużyn: „ Niezłe Ziółka” oraz „Orlęta” przekażą do sztabu Orkiestry, do MDK na Kamiennej. Grono „Szóstkowych” wolontariuszy, którzy w tym roku dopełnili wymaganych formalności – już w tę niedzielę spotka się z Wami. Może w czasie niedzielnych wyjazdów lub spacerów spotkacie innych ludzi o gorących sercach, którzy z puszką będą czekać na wasz pozytywny odzew. Nie czekaj, możesz – pomóż. Liczy się (nomen omen) – każda najdrobniejsza kwota, każdy (dosłownie) grosz.

Niech 14 stycznia – będzie gorąco od Waszych pozytywnych myśli, dobrych uczynków i uśmiechów płynących z satysfakcji: mogę, to pomagam.

Tekst i zdjęcia: Monika Słomianowska