Bałtów i Góry Świętokrzyskie – klasy IV a i b na wycieczce!

Sympatycznym przedłużeniem weekendu majowego okazała się wycieczka klas IV a i b, które 7 i 8 maja 2018r. zwiedzały pod opieką swoich wychowawczyń ciekawy Jura Park Bałtów oraz piękne Góry Świętokrzyskie. Pierwszy dzień wyprawy upłynął pod znakiem dinozaurów. Czwartoklasiści poznawali ich sekrety zwiedzając park tematyczny z naturalnej wielkości sylwetkami prehistorycznych gadów oraz oglądając w technice 3D podwodny świat w oceanarium. Potem wszyscy wrócili na chwilę do czasów współczesnych i podziwiali bogaty bałtowski zwierzyniec, a w nim wielbłądy, owce, jelenie, dzik i wielkiego jaka. Do niezwykłej zabawy zaprosiły dzieci czarownice w Sabatówce. Największe emocje wzbudziło na koniec kino 5D, gdzie wszyscy na wyciągnięcie ręki mogli przeżyć jurajską przygodę z dinozaurami.

Drugi dzień wycieczki przywitał uczniów piękną pogodą, w sam raz na wyprawę w góry. Uczniowie dzielnie wspięli się na Łysą Górę, gdzie zwiedzali Muzeum Misyjne Misjonarzy Oblatów z relikwiami Drzewa Krzyża Świętego. W drodze powrotnej wszyscy mieli okazję podziwiać przepiękną panoramę gołoborzy Gór Świętokrzyskich. Nie mogło nas zabraknąć również przy Dębie Bartku – największym, najstarszym i najbardziej imponującym drzewie w Polsce. Na zakończenie słodki akcent – wizyta w Magii Karmelu w Kielcach, gdzie każdy mógł wykonać swój własny lizak!

Wycieczka udała się znakomicie! Przeżyte przygody i zdobyte doświadczenia zostaną w nas na długo. Czekamy już na następną wyprawę!

Tekst: Aleksandra Matysiak
Zdjęcia: Aleksandra Matysiak i Małgorzata Spierzak