Wycieczka klas szóstych - Lublin-Kozłówka

Galeria zdjęć: [zobacz zdjęcia]

Dnia 10 maja.2018r.został zorganizowany dla klas VI b i VI c wyjazd edukacyjny do Lublina. O godzinie 7.00 wszyscy stawili się na zbiórce. Przewodnik omówił krótko plan wycieczki i autokar wyjechał z Zamościa. Około godziny 9.00 dotarliśmy do Teatru im. Juliusza Osterwy w Lublinie, gdzie obejrzeliśmy spektakl pt. „Sposób na Alcybiadesa’’. Przedstawienie było bardzo interesujące i idealnie dostosowane do naszego wieku .

Następnie spacerowaliśmy uliczkami Lublina. Pan przewodnik opowiadał nam ciekawostki o tym mieście. W końcu doszliśmy na rynek,gdzie zjedliśmy pyszne lody i kupiliśmy pamiątki. Podczas dalszego zwiedzania dowiedzieliśmy się wielu informacji o starej architekturze miasta, a także poznaliśmy kilka ciekawych i zajmujących legend o Lublinie.

Udając się w kierunku Kozłówki, zjedliśmy obiad w restauracji.

Około pół godziny później dotarliśmy do Muzeum Zamoyskich w Kozłówce. Na początku zobaczyliśmy ogrody, po których przechadzały się pawie. Obejrzeliśmy także kaplicę zaprojektowaną na wzór kaplicy królewskiej w Wersalu.

Zwiedziliśmy również Galerię Sztuki Socrealizmu, gdzie zgromadzono posągi, obrazy i akcesoria codziennego użytku związane z czasami komunizmu. Następnie weszliśmy na salony pałacu rodu Zamoyskich. Było tam ponad 1000 obrazów w ogromnych, złotych ramach. Wieczorem udaliśmy się w drogę powrotną do Zamościa. Uważam wycieczkę za bardzo udaną. Chętnie wrócę do zwiedzanych miejsc, aby jeszcze lepiej je poznać i rozwinąć wiedzę o tych bardzo interesujących zabytkach.

Tekst opracowały: Ola Kwika i Julia Chmielewska klasa 6c.
Zdjęcia: Edyta Gomułka