BYLIŚMY NA WSI

Dnia 6 czerwca 2018 r. uczniowie z klas pierwszych: IA z p. Anną Kogut, IB z panią Joanna Wcisło oraz IC z panią Elżbietą Ciszewską oraz innymi opiekunami, udali się na wycieczkę do gospodarstwa agroturystycznego ,, Stadnina Pod Lasem” w Dąbrowie Tomaszowskiej. Jej celem było przybliżenie dzieciom warunków życia na wsi, zdrowego trybu życia oraz umożliwienie dzieciom kontaktu z ekosystemem pola oraz zwierzętami hodowanymi. Niezwykle łagodny kucyk pozwalał się dzieciom głaskać i dotykać a także przewiózł je na swoim grzbiecie. Dużą atrakcją była wycieczka wozem zaprzężonym w piękne konie, plac zabaw z dmuchaną zjeżdżalnią i trampoliną oraz boisko, na którym chłopcy rozegrali mecz piłki nożnej. Pierwszaki uczestniczyły też w zajęciach edukacyjnych z garncarstwa. Na zakończenie wycieczki było ognisko z pieczonymi kiełbaskami. Pełne pozytywnych wrażeń dzieci wróciły do szkoły przywożąc ze sobą pamiątki z pobytu - wykonane własnoręcznie miseczki i dzbanuszki z gliny. Atmosfera podczas wycieczki była bardzo miła, dzieci czuły się swobodnie, ale też potrafiły się odpowiednio zachować. Dzieciom szkoda było wracać, wyjazd był bardzo udany, co widać było po zadowolonych minach.

Tekst: Anna Kogut
Zdjęcia: wychowawcy klas