Wizyta w Zoo

Mimo deszczowej pogody - 16 maja 2018r. wszystkie pierwsze klasy wybrały się z wizytą do zamojskiego Zoo. Na początku dzieci spotkały się z mamą uczennicy z klasy Ic- panią Anna Nowicka - Sidor, która oprowadzała nas po obiekcie. W sali konferencyjnej oglądaliśmy film o dzikich kotach tzn. lwach, lampartach, pumach oraz rozwiązywaliśmy trudne zagadki. Dzieci nie dały odpocząć pani, bo zarzucały ją lawiną pytań o zwierzęta i ich zwyczaje. W naszym Zoo nie tylko możemy bliżej poznać gatunki rodzimej flory i fauny, ale także gatunki egzotyczne, pochodzące z odległych kontynentów. Zoo jest miejscem, w którym można mile spędzić czas. Uczniowie zwiedzili pawilony ze zwierzętami, a pani przewodnik opowiadała nam o życiu i zwyczajach zwierząt. Mogliśmy z bliska oglądać różne najbardziej egzotyczne gatunki. Co odważniejsi mogli potrzymać w rękach gibkiego węża. Deszcz nie przeszkadzał nam w zwiedzaniu i poznawaniu różnych zwierząt. Na koniec zakupiliśmy w sklepiku śmieszne pamiątki i zadowoleni wróciliśmy do szkoły. Wizyta w Zoo poszerzyła naszą wiedzę o środowisku przyrodniczym, dowiedzieliśmy się dużo nowych, ciekawych informacji o mieszkańcach tego wielkiego ogrodu.

Tekst: Joanna Wcisło
Zdjęcia: Rodzice z klasy I a, b, c