100 KILOMETRÓW NA STULECIE NIEPODLEGŁEJ

Dyrekcja, nauczyciele, uczniowie, a także zaproszeni goście zebrali się 10 października 2018r. na szkolnym boisku, by wspólnie uczcić setną rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości. Patronat honorowy nad tym wydarzeniem objął poseł na Sejm RP – Pan Sławomir Zawiślak, który w liście skierowanym do uczestników podziękował uczestnikom za te cenna inicjatywę i „ wyraził wielki szacunek i wdzięczność za uczczenie w nietypowy sposób rocznicy odzyskania Niepodległości przez Polskę”. Wspólna impreza zgromadziła na starcie ponad 300 uczestników, którzy wspólnymi siłami mieli za zadanie pokonać dystans 100 kilometrów. Uczniowie wraz z nauczycielami pokonywali kolejne okrążenia w pięcioosobowych sztafetach. Patriotyczny charakter biegu podkreślał biało - czerwony ubiór uczestników. Pokonanie założonego dystansu zajęło nieco ponad 2 godziny, lecz mimo wysiłku każdy ukończył swój dystans z uśmiechem i zadowoleniem. Nad organizacją i przebiegiem całej imprezy czuwali uczniowie klasy 5d wraz z wychowawca panią Anna Rut, a także nauczyciele wychowania fizycznego.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za wysiłek podjęty w hołdzie ludziom, którzy poświęcili życie, abyśmy wspólnie cieszyli się wolnością.

Tekst: Anna Rut
Zdjęcia: Anna Rut, Katarzyna Adamczuk