Najpiękniejsze świąteczne bombki

Galeria zdjęć: [zobacz zdjęcia]

Dnia 25.10.2018r. klasy III a, III b wraz z wychowawczyniami p. R. Czajkowską i p. A. Wojciechowską uczestniczyły wycieczce edukacyjnej do fabryki bombek w Nowej Dębie. Gdy uczniowie dotarli na miejsce i weszli do fabryki zaniemówili z wrażenia. Zobaczyli pięknie udekorowaną choinkę oraz regały pełne prześlicznych bombek. Były one różnego kształtu, koloru i wielkości. Prawdziwe dzieła sztuki!

Pani przewodnik opowiedziała uczniom jak powstaje bombka, co jest potrzebne do jej produkcji, a następnie oprowadziła po hali. W muzeum uczniowie podziwiali stanowiska z choinkami z różnych części świata i epok, a także setki unikatowych i niepowtarzalnych ozdób. Potem dzieci uczestniczyły w pokazie tworzenia bombki okrągłej, w kształcie serduszka oraz sopelka. Uczniowie zostali również zaproszeni do pracowni, gdzie panie własnoręcznie zdobiły bombki. To praca wymagająca pewnej ręki i bogatej wyobraźni. Po zajęciach teoretycznych nastąpiły zajęcia praktyczne. Dzieci samodzielnie dekorowały bombki. Znalazły się na nich świąteczne wzory, szlaczki. Niektóre zostały ozdobione różnokolorowymi brokatami. Po zajęciach praktycznych był czas na przedświąteczne zakupy.

Na zakończenie każde z dzieci otrzymało niespodziankę – samodzielnie zdobioną bombkę oraz bombkę ze swoim imieniem.

Po obiedzie wszyscy zmęczeni, zadowoleni i pełni wrażeń wrócili do domu. Niektórzy obiecali , że przyjadą tutaj jeszcze raz! Wiemy też, że ubieranie choinki w tym roku przyniesie uczniom dodatkowe wrażenia i wspomnienia.

Tekst: Renata Czajkowska
Zdjęcia: Agnieszka Wojciechowska