KAMPANIA CZYTELNICZA „CZYTAJMY RAZEM !”

W obecnych czasach trudno jest wyobrazić sobie życia bez Internetu. Użytkownikami sieci są już nie tylko dorośli, ale i dzieci. Młodzież coraz częściej swój wolny czas poświęca surfowaniu po Internecie i udzielaniu się w serwisach społecznościowych. W dobie komputerów, telewizji cyfrowej i telefonów komórkowych grupa uczniów, miłośników książek z naszej szkoły: Weronika Kuczaj (5b), Amelia Staszczuk (5b), Filip Krukar (5b), Martyna Chałas (7a) oraz Martyna Lipiak (7a), podjęli się promowania książek i czytelnictwa wśród swoich szkolnych rówieśników, jako atrakcyjnej formy rozrywki i zdobywania wiedzy. W październiku, Międzynarodowym Miesiącu Bibliotek Szkolnych, wspólnie z nauczycielem bibliotekarzem p. Dorotą Zwolan, zaplanowali i przeprowadzili kampanię promującą czytelnictwo w naszej szkole pod hasłem Czytajmy razem! Na początku miesiąca uczniowie nagrywali krótkie filmiki, w których starali się przekonać innych uczniów, że czytanie to fajna zabawa, a nie tylko przykry obowiązek. Filmiki zostały zamieszczone w serwisie Youtube SP Nr 6. Następnie przygotowali plakat, na którym umieścili cytaty związane z książką i zachęcające do czytania. Plakat został wyeksponowany na szkolnym korytarzu. Zakończenie i podsumowanie kampanii odbyło się w czwartek, 25 października 2018 r. Tego dnia uczestnicy kampanii rozdawali wszystkim uczniom odwiedzającym bibliotekę szkolną przygotowane przez siebie zakładki do książek z hasłem kampanii Czytajmy razem! oraz słowami: My książki czytać lubimy i się tego nie wstydzimy.

Projekt czytelniczy okazał się bardzo ciekawym i przydatnym działaniem, dostarczającym uczestnikom wiele radości i satysfakcji, a także wyzwalającym kreatywność. Kampania Czytajmy razem! została zakończona, ale akcja propagowania czytania trwa nadal!

Bardzo dziękuję rodzicom uczniów biorących udział w projekcie, za zaangażowanie i pomoc w realizacji kampanii Czytajmy razem!

Tekst i zdjęcia: Dorota Zwolan
Autor filmu: Anna Rut