DZIEŃ DOBREGO SŁOWA

W środę, 21 listopada 2018 roku świętowaliśmy w naszej szkole Dzień Dobrego Słowa. Celem projektu jest promocja kulturalnych zachowań oraz uświadomienie uczniom, że słowa, zarówno te pozytywne jak i negatywne, mają moc. Wpływają na komunikację oraz na relacje między ludźmi. Hasłem tegorocznej edycji była PRZYJAŹŃ.

Do przygotowań projektu włączyli się uczniowie z klasy V b, VI a i VII c, którzy wcześniej napisali wiersze o przyjaźni. Klasa VI a wykonała prace plastyczne o przyjaźni. Materiały te zostały wykorzystane do opracowania gazetek tematycznych wyeksponowanych na korytarzu szkolnym. W Międzynarodowym Dniu Życzliwości, czyli wspomnianym 21 listopada uczniowie z klasy VII c odwiedzili klasy I – VIII. Wyrecytowali wiersze, które zostały napisane na tę okoliczność. Wszystkim uczniom, pracownikom szkoły i napotkanym rodzicom wręczyli karteczki z sentencjami, dobrymi słowami lub cytatami ze znanych lektur podejmujących zagadnienia przyjaźni. Cały dzień minął w przyjaznej i miłej atmosferze.

Mamy nadzieję, że dzięki tej akcji każdy choć przez chwilę pomyślał o swoim postępowaniu i zastanowił się, co mógłby poprawić w relacjach z kolegami. Opieką nad projektem sprawowała pani Alina Lenart.

Tekst: Alina Lenart
Zdjęcia Emilia Banicka, 7c