Spotkanie z literaturą fantastyczną

W czwartek, 28 marca 2019r. miłośnicy fantastyki z klas 5-7 spotkali się z Panem Tomaszem Łowieckim z Zamojskiego Stowarzyszenia Kulturalnego ,,Czerwony Smok'', by porozmawiać o literaturze fantastycznej.

W czasie spotkania uczniowie mieli okazję podyskutować na temat swoich ulubionych książek z literatury fantastycznej, jak i zdobyć nowe, ciekawe informacje z tej dziedziny. Jednym z tematów rozmowy były wspomnienia o pierwszej przeczytanej książce fantasy. Większość uczniów stwierdziła, że swoją przygodę z tym rodzajem literatury zaczęła od przeczytania "Harrego Pottera" oraz "Władcy Pierścieni ".

Przedstawiciel Stowarzyszenia opowiadał o swojej pasji, o pierwszych kontaktach z fantastyką, a także o działalności Stowarzyszenia „Czerwony Smok”. Pan Tomasz odpowiadał na liczne pytania zadawane przez uczniów, zachęcał do czytania literatury fantastycznej, w tym do zapoznania się z twórczością Stanisława Lema. Uczniowie z zaciekawieniem słuchali opowieści Pana Tomasza, wielu z nich zapewne po tym spotkaniu zachęciła się do sięgnięcia po fantastykę. Spotkanie zostało zorganizowane przez p. Dorotę Zwolan- n-la bibliotekarza w ramach obchodzonego 25 marca Światowego Dnia Czytania Tolkiena.

Tekst: Jessica Bartnik, Nikola Rajtar, Maja Grabarz z kl. 7b
Zdjęcia: Tadeusz Banaszkiewicz