WSZYSTKO DLA NIEPODLEGŁEJ

Święto Niepodległości jest najważniejszym polskim świętem obchodzonym co roku 11 listopada. Upamiętnia odzyskanie niepodległości w 1918 r. ,po 123 latach zaborów . Rok 2018 jest Rokiem Jubileuszu stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości, który w całym kraju obchodzony jest w sposób szczególny. W naszej szkole wśród wielu inicjatyw kreatywni uczniowie wykonali kartki patriotyczne i plakaty upamiętniające to wielkie wydarzenie .Projekt przewidywał wykonanie kartki patriotycznej dla uczniów klasy VI, plakat „Droga do Niepodległości” lub „Ojcowie Niepodległości” dla klasy VII –VIII . Kartki patriotyczne wykonali:
Julia Abraszek, Wiktoria Goluch, Zuzanna Kowalska, Olaf Lupa, Michał Pyrczuk, Wiktoria Sitarz z VI A: Aleksandra Kaliszczuk ,Wiktor Kijek , Ewa Machuła ,Wojciech Michałuszko , Anna Reszczyńska , Hubert Sidor, Miłosz Stadnik, Aleksander Szycko z VI B. Hubert Gołąb , Julia Herbin, Julia Jędrzejewska, Emilia Krasoń , Kamil Mielcarek , Dorian Prystupa ,Wiktor Sawicki , Paula Tarnowska , Krzysztof Szewc i Szymon Zych z VI C.

Projekty tematyczne wykonali :Magdalena Blicharz , Martyna Lipiak ,Tomasz Sawczuk (7a) Angelina Bartnik , Jessica Bartnik ,Kamila Chmiel , Jagoda Górska ,Dawid Kasiedczak, Karol Komajda , Nikola Rajtar (7b) i Anna Rybaczek , Paweł Szpargała (7c). Gabriela Delenda , Aleksandra Dubas , Zuzanna Grela, Emilia Madeja , Alicja Majdan , Milena Marzec , Jagoda Tukendorf (z 8a); Kamila Nieczypor Monika Pańko z 8b oraz Izabela Firlej , Julia Magryta , Martyna Nowaczek i Mateusz Nowaczek z 8c

Uczniowie wykonując swoje prace wykazali się dużą pomysłowością i oryginalnością .Wszyscy biorący udział w projekcie zostali nagrodzeni. Imienne kartki patriotyczne i projekty zostały wyeksponowane na korytarzach szkolnych i gazetce samorządowej.

Tekst: Dorota Kowalczyk
Zdjęcia: Dorota Kowalczyk, Weronika Zarębska, 7a