Dzień Edukacji Narodowej – święto szkoły

„Nauczyciel… to jedna z najbardziej wyjątkowych postaci na całym świecie, bo któż inny mógłby każdego dnia ofiarowywać to, co w nim najlepszego – cudzym dzieciom.”

(D. Beisser)

Dnia 15 października 2018 r. w naszej szkole odbyła się uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej, zwanego powszechnie Dniem Nauczyciela. Tego dnia nauczyciele, emeryci, pracownicy szkoły oraz uczniowie klas IV-VIII zebrali się w sali gimnastycznej, aby uczestniczyć w akademii przygotowanej przez klasę V „a” pod kierunkiem pani Aleksandry Matysiak. Piątoklasiści zaprezentowali pełen sympatycznych słów, szczerych życzeń oraz wyrazów wdzięczności dla nauczycieli montaż słowno-muzyczny. Popłynęły serdeczne słowa podziękowań za poświęcenie nauczycieli, ich cierpliwość, pasję, zaangażowanie oraz okazywaną uczniom pomoc. Nie zabrakło i elementu humorystycznego – bo przecież i uczniom i nauczycielom zdarzają się czasem zabawne wpadki! Sympatycznym uwieńczeniem spotkania było wspólne wyśpiewanie piosenki „Czternastego października” – w ten sposób klasa V a, wsparta przed wszystkich starszych uczniów szkoły wyraziła swoją wdzięczność osobom, które codziennie uczą czegoś nowego. Występ klasy V a został nagrodzony wielkimi brawami.

Miłym podsumowaniem dnia były certyfikaty Supernauczyciela, na które oczywiście zasłużyli wszyscy!

Tekst: Aleksandra Matysiak

W poniedziałek, 15 października 2018 roku w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Święta Edukacji Narodowej. Przygotowali ją uczniowie klasy III a i III b pod kierunkiem pani Renaty Czajkowskiej oraz pani Agnieszki Wojciechowskiej. Młodzi artyści zaprezentowali montaż słowno-muzyczny składający się z wierszy i piosenek, którymi uświetnili ten wyjątkowy dzień. W pięknych słowach dziękowali nauczycielom za okazywaną pomoc, cierpliwość, troskę i poświęcenie. Młodzi artyści zostali nagrodzeni przez publiczność gromkimi brawami. Oprawę plastyczną uroczystości przygotowali pani Alina Czyżyk i pan Aleksander Pańczyk, zaś oprawę muzyczną pan Krzysztof Nowak.

Tekst: Agnieszka Wojciechowska
Zdjęcia: Oskar Czuchaj, Jakub Kuli