Hej, kolęda, kolęda…

W czwartek, 20 grudnia 2018r. gościliśmy w naszej szkole zespół wokalno – instrumentalny z II Liceum Ogólnokształcącego w Zamościu. Członkowie „EARonic” wraz z opiekunem – kierownikiem zespołu, panią Joanną Kołodzieczyk zaprezentowali przed uczniami „Szóstki” bardzo popularne i te mniej znane kolędy, pastorałki. Wszyscy widzowie byli pod wrażeniem ekspresji wykonania utworów oraz biegłości w posługiwaniu się instrumentami. Naszym gościem była również wicedyrektor liceum – pani Małgorzata Gajewska. Wielu pracownikom szkoły szczególną radość sprawiło słuchanie kolęd w wykonaniu naszych absolwentów. Magda, Martyna oraz Maks i Michał, członkowie zespołu i uczniowie II LO, których zapamiętaliśmy jako nastolatków niepewnych jeszcze swojej przyszłości, okazali się fajnymi, młodymi ludzi. Po reakcji publiczności wiemy, że artyści podbili również serca naszych obecnych wychowanków. Był bis, mnóstwo selfi, autografy i wspólna gra na perkusji czy gitarze.

Koncert był wspaniałą okazją, by przygotować się do nadchodzących Świąt. Dziękujemy i życzymy kolejnych udanych występów. Mamy nadzieję, że jeszcze nie raz zobaczymy się i usłyszymy w „Szóstce”.

Tekst: Monika Słomianowska
Zdjęcia: Jakub Kulik, Tadeusz Banaszkiewicz