Literacki DEBIUT Inez

Dnia 02.02.2019 r. w Zamojskim Domu Kultury odbyło się podsumowanie Konkursu Literackiego ,,Debiut''. Naszą szkołę reprezentowały dwie uczennice - Inez Mogielnicka oraz Karolina Balicka, które próbowały swoich sił w kategorii „proza”.

Wydarzenie rozpoczęło się warsztatami literackimi, prowadzonymi przez dawnych laureatów ,,Debiutu" –obecnie jury tegorocznej 33. edycji konkursu – p. Adriannę Sagan-Bielecką, p. Barbarę Michalczyk oraz p. Kamila Sulima. W czasie warsztatów młodzi literaci próbowali swoich sił w pisaniu limeryku (była to praca indywidualna) oraz tworzeniu krótkiego opowiadania (praca w grupie). Następnie uczestnicy zostali zaproszeni do obejrzenia krótkiego filmu pt. ,,Książkowe drzewa" wykonanego przez uczniów z Liceum Plastycznego. Po obejrzeniu animacji wszystkim uczestnikom konkursu zostały rozdane pamiątkowe dyplomy oraz tomiki wierszy Piotra Linka ,,Rdza'', a zwycięzcom wręczono nagrody. W gronie laureatów „Debiutu” znalazła się także uczennica naszej szkoły – Inez Mogielnicka, która zdobyła II nagrodę za pracę prozatorską. Nagrodzone prace zostaną umieszczone w Zamojskim Kwartalniku Kulturalnym.

Do konkursu uczennice przygotowała p. Dorota Zwolan – n-l bibliotekarz.

Tekst: Inez Mogielnicka, kl. 8c
Zdjęcia: Dorota Zwolan, portal: ezamosc.pl