Wojewódzki Konkurs Edukacyjny „Pokoloruj swój świat”
wyróżnienie dla Martyny Nowaczek

Uroczysta gala wręczenia nagród w Wojewódzkim Konkursie Edukacyjnym „Pokoloruj swój świat”, odbyła się w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Lubelskiego w Lublinie 18.10.2018r. Na konkurs wpłynęło 447 prac plastycznych z województwa lubelskiego. Nagrodzono 20 uczniów. Z naszej szkoły  wyróżnienie w kategorii klas V-VIII otrzymała Martyna Nowaczek uczennica klasy ósmej. Zadaniem uczestników było wykonanie plakatu ukazującego zanieczyszczenia cywilizacyjne oraz promującego zrównoważony rozwój. Prace równocześnie przedstawiały przeciwstawne oblicza środowiska – skażone i wolne od zanieczyszczeń. Do pracy należało również dołączyć krótki opis wskazując rodzaj przedstawionych zanieczyszczeń oraz sposób zapobiegania.

Serdecznie gratulujemy Martynie, jest to kolejny sukces uczennicy, która rozwija i prezentuje swój talent poprzez udział w różnorodnych konkursach. Nagrody wręczali Wicemarszałek Województwa Lubelskiego Krzysztof Grabczuk i Dyrektor Departamentu Rolnictwa i Środowiska UMWL Sławomir Struski. Serdecznie gratuluję pomysłów, inspiracji, a przede wszystkim talentów plastycznych– powiedział wicemarszałek Krzysztof Grabczuk – Cieszę się, że dzieci i młodzież mają świadomość konieczności ochrony środowiska naturalnego oraz pomysły, jak tę ideę realizować.

Tekst i zdjęcia: Alicja Tarnowska