Konkurs na najpiękniejszą zakładkę do książki rozstrzygnięty!

Prawie 80 zakładek wykonali uczestnicy konkursu plastycznego, zorganizowanego przez bibliotekę szkolną w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych!

Konkurs, trwający przez cały październik, adresowany był do uczniów klas 2-5 naszej szkoły.
Zadaniem uczestników konkursu było samodzielne wykonanie dowolną techniką plastyczną zakładki do książki. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpiło w dniu 21 listopada 2018r. Wybór najlepszych prac okazał się bardzo trudny, komisja w składzie: p. Dorota Zwolan – n-l bibliotekarz, p. Marzena Plewa – n-l nauczania zintegrowanego oraz p. Alina Czyżyk – n-l plastyki doceniła i nagrodziła te, które wykonane były z nowatorskim pomysłem, estetycznie, a przede wszystkim samodzielnie.

Nagrody przyznane zostały w dwóch kategoriach:

klasy 2-3:
I miejsce:
- Maja Czuchaj (kl. 2a)
Wyróżnienie:
- Martyna Jasińska (kl. 2b)
- Michał Nicgorski (kl. 2b)
- Zofia Łagoda (kl. 2c)
- Nikola Paczos (kl. 3a)
- Lena Sawicka (kl. 3a)
- Alan Kozyra (kl. 3b)

klasy 4-5:
I miejsce:
- Daniela Mbas (kl. 4b)
- Weronika Kuczaj (kl. 5b)
Wyróżnienie:
- Izabela Kawalec (kl. 5d)

Laureaci konkursu otrzymali nagrody książkowe i upominki, a wszyscy uczestnicy dyplomy i pamiątkowe zakładki.
Wszystkim uczniom dziękujemy za udział w konkursie, a laureatom gratulujemy zwycięstwa!

Zakładki wykonane przez konkursowiczów zostaną podarowane uczniom klas pierwszych na pamiątkę pierwszej wizyty pierwszoklasistów w bibliotece szkolnej oraz jako miły prezent od kolegów i koleżanek ze starszych klas.

Tekst: Dorota Zwolan
Zdjęcia: Tadeusz Banaszkiewicz