Wojewódzki Konkurs
„Mój zielnik - rośliny naszych łąk i pól"
wyróżnienie dla Natalii Furmanek

Uroczystość wręczenia nagród w Wojewódzkim Konkursie „Mój zielnik - rośliny naszych łąk i pól”, odbyła się w siedzibie Ogrodu Botanicznego UMCS w Lublinie w dniu 24.10.2018r. Na konkurs wpłynęło wiele prac ze szkół z terenu województwa lubelskiego. Nagrodzono tylko 8 uczniów. Z naszej szkoły  wyróżnienie otrzymała Natalia Furmanek uczennica klasy piątej. Zadaniem uczestników było wykonanie autorskiej pracy w postaci zielnika, nawiązującej do tytułu Konkursu „Mój zielnik – rośliny naszych łąk i pól”. Komisja konkursowa doceniła wkład i staranność wykonania. Każda roślina opatrzona jest etykietą, na której znalazły się następujące informacje: nazwa gatunku w języku łacińskim wraz z skrótem nazwiska autora nazwy, nazwa polska gatunku, przynależność do rodziny (nazwa łacińska), stanowisko czyli miejsce zbioru z podaniem regionu, siedlisko, nazwisko i imię osoby która zebrała i oznaczyła materiał, data zbioru gatunku. Uczestnicy musieli sięgnąć do „ Klucza do oznaczania roślin naczyniowych Polski niżowej”, aby określić przynależność systematyczną roślin oraz nomenklaturę taksonów.

Serdecznie gratulujemy Natalii, podjęła się wykonania pracy wymagającej dużego zaangażowania, poszukiwania w literaturze. Wspaniała przygoda z biologią dla naszej uczennicy dopiero się zaczyna, życzymy aby przynosiła kolejne sukcesy.

Tekst: Alicja Tarnowska
Zdjęcia: Alicja Tarnowska, Dorota Furmanek