„Kromka chleba dla sąsiada"

Nasze Szkolne Koło Caritas włączyło się w tegoroczną akcję "Kromka chleba dla sąsiada". W piątek, 21.09.2018 zbieraliśmy żywność w Biedronce przy ulicy Wyszyńskiego. Cztery godziny minęły bardzo szybko, dwa wózki napełniły się żywnością. Wszystkim dziękujemy za okazanie zainteresowania akcją, za dobre serca i życzliwość. Szczególnie dziękujemy rodzicom uczniów z naszej szkoły, ponieważ byli wyjątkowo chojni. Akcja "Kromka chleba" zakończyła się w niedzielę 23.09.2018 mszą świętą o godz. 11:30 w kościele Matki Bożej Królowej Polski. Tam również byliśmy obecni, a po mszy świętej rozdawaliśmy bochenki chleba mieszkańcom naszego miasta wychodzącym z kościoła. Był to gest podzielenia się chlebem z drugim człowiekiem.

Tekst: Grażyna Orszewska
Zdjęcia: Katarzyna Adamczuk