Ludzie listy piszą…

Każdy, kto uważa, że wśród dzieci zanika sztuka pisania listów jest w błędzie! Udowadniają to uczniowie z klas V a, c oraz d. Grupa chętnych i zaangażowanych piątoklasistów we wrześniu rozpoczęła swoją roczną przygodę z projektem „Młodzi listy piszą”. Jest to akcja o ogólnopolskim zasięgu, która ma na celu stworzenie korespondencyjnej sieci szkół oraz propagowanie epistolografii – sztuki, która we współczesnym świecie powoli zanika.

Pod opieką Aleksandry Matysiak uczniowie nawiązali i utrzymują korespondencyjny kontakt z uczniami szkoły podstawowej w Żorach. Od tego momentu trwa regularna, comiesięczna wymiana listów, dzięki którym dzieciaki wymieniają się doświadczeniami, nawiązują przyjaźnie i kształcą umiejętność pięknego pisania.

Jak się okazuje – serce z radości może przyspieszyć nie tylko na widok wszechobecnych smsów. Okazuje się, że więcej radości i podekscytowania może wzbudzić staromodny, ręcznie napisany, szczery list!

Tekst i zdjęcia: Aleksandra Matysiak