SEZON NARCIARSKI CZAS ZACZĄĆ !!!

Zimy w pełni, więc nasi trzecioklasiści rozpoczęli już pierwsze zajęcia z narciarstwa zjazdowego. Nadszedł długo oczekiwany dzień rozpoczęcia realizacji innowacji pedagogicznej ,, Szóstka na stoku - program narciarstwa zjazdowego dla kl. III ” Program innowacji pozwoli następnym rocznikom uczniów klas trzecich nabyć nowe umiejętności – jazdy na nartach zjazdowych oraz aktywnie spędzać czas wolny na świeżym powietrzu.

Przez dwa dni tj.3 i 5 stycznia 2019 r. odbył się jeden z etapów wstępnych wspomnianej innowacji, polegający na przeprowadzeniu zajęć praktycznych na naszym boisku szkolnym. Uczniowie mieli możliwość zapoznania się ze sprzętem narciarskim, władania i zdejmowania butów narciarskich, wpinania nart i pierwszych kroków na nartach. Ponadto uczyli się zwrotów, upadków i wstawania bez wypinania butów narciarskich oraz komend instruktora narciarstwa. Pierwsze zajęcia prowadzone przez Pana Artura Zawiślaka na świeżym powietrzu dały możliwość poczucia atmosfery narciarskiej, jaka będzie towarzyszyła naszym uczniom na zajęciach w Jacni.

W przyszłym tygodniu nasi trzecioklasiści wezmą udział w zajęciach teoretycznych w sali lekcyjnej. Uczniowie zapoznają się z ogólnymi zasadami i wiadomościami dotyczącymi sprzętu narciarskiego oraz jazdy na nartach ze szczególnym uwzględnieniem zasad bezpieczeństwa ujętych w tzw. „dekalogu narciarskim”. Na spotkaniu zostanie przedstawiona prezentacja multimedialną dotyczącą ogólnopolskiego projektu „Bezpieczny Stok”. Po tych zajęciach nadejdzie czas na pierwsze zjazdy na stoku narciarskim w Jacni. Trzymamy kciuki za nich i mamy nadzieję, że zima nam dopisze. Nagrodą dla wszystkich najlepszych trzecioklasistów będzie wyjazd w polskie Tatry w przyszłym roku szkolnym w ramach innowacji pedagogicznej adresowanej dla uczniów klas czwartych pod nazwą ,,Szóstka na białym szlaku”.

Tekst: Artur Waśko
Zdjęcia: Tadeusz Banaszkiewicz