,,SZÓSTKA NA STOKU ‘’– JUŻ ZA NAMI

Za chwilę ferie zimowe, czas odpoczynku dla naszych uczniów . Trzecioklasiści, którzy właśnie zakończyli realizację innowacji pedagogicznej „Szóstka na stoku” – Program narciarstwa zjazdowego dla uczniów klas III”. Dobre warunki atmosferyczne, zaangażowanie i wytrwała praca nauczycieli, pomoc rodziców i wychowawców , a przede wszystkim chęci naszych uczniów pozwoliła wspólnie zrealizować zaplanowane cele innowacji. Spośród 33 uczniów, którzy przystąpili do tych zajęć z narciarstwa zjazdowego ponad 88 % z nich ukończyła je z bardzo dobrymi wynikami i umiejętnościami pozwalającymi na bezpieczną i prawidłową jazdę na nartach. Umiejętności nabyte przez naszych uczniów to efekt wyjazdów oraz kilkunastu godzin nauki jazdy na stoku narciarskim w Jacni prowadzonej przez nauczycieli naszej szkoły. Dzięki swojej wytrwałej pracy - spośród tych uczniów w przyszłym roku szkolnym wybrane i zakwalifikowane zostaną dzieci do realizacji drugiej innowacji pedagogicznej ,, Szóstka na białym stoku”. To będzie kolejna edycja wyjazdu w polskie Tatry. Wiemy już dziś, że dzięki naszym zajęciom i wspólnej pracy uczniowie „Szóstki” doskonale wykorzystali ten czas, a nabyte umiejętności pozwolą im bardzo dobrze poradzić sobie na stoku narciarskim w Małym Cichym. Wszystkim uczniom serdecznie gratulujemy i do zobaczenia na stokach narciarskich. Podziękowania należą się również właścicielowi i pracownikom stacji narciarskiej w Jacni. Dzięki współpracy i odpowiedniego przygotowania tras zjazdowych bardzo wielu młodych narciarzy mogło poznać tajniki narciarstwa zjazdowego i zaszczepić w sobie zamiłowanie do takiej aktywność fizycznej zimą. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z prowadzonych zajęć na stoku w Jacni.

Tekst : Artur Waśko
Zdjęcia i filmy : Artur Waśko