SPORTOWE FERIE ZIMOWE

Film: [narciarskie ferie uczniów 2019]

Kilkudziesięciu uczniów naszej szkoły pod opieką nauczycieli wychowania fizycznego, będących jednocześnie instruktorami narciarstwa zjazdowego, spędziło bardzo aktywnie pierwszy tydzień ferii zimowych 2018/2019. Uczniowie wraz z opiekunami byli uczestnikami wyjazdu sportowo- rekreacyjnego do Małego Cichego. Uczestnicy wspomnianej imprezy turystycznej do południa pod opieką instruktorów narciarstwa zjazdowego doskonalili swoje umiejętności jazdy na nartach na stoku narciarskim w Małym Cichym, a popołudniu relaksowali się zażywając kąpieli na basenach termalnych w Bukowinie Tatrzańskiej, Szaflarach i Chochołowie. Największą atrakcją całego pobytu była prawdziwie zimowa pogoda. Śnieg, który w bardzo dużej ilości jak na zamówienie, przysypał okoliczne stoki i kilkustopniowy mróz sprawiły, że warunki narciarskie były wyśmienite. Jazda na nartach zjazdowych w taką pogodę i na wspaniale przygotowanym stoku narciarskim na pewno stała się niezapomnianą przygodą, o której pamiętać będziemy wszyscy przez następne miesiące. Popołudniowe godziny pobytu na basenach termalnych nie tylko zregenerowały nasze organizmy, ale również dostarczyły niesamowitych wrażeń. Pobyt w cieplutkiej wodzie w zewnętrznych basenach, z których można było podziwiać górskie szczyty to dla każdego było niesamowite przeżycie. Wszyscy uczestnicy szczęśliwi, zdrowi i wypoczęci wrócili do domów z zapewnieniem, że za rok ponownie tak właśnie będą chcieli wypoczywać. Wyjazd udał się m.in. dzięki współpracy z biurem turystycznym ,,ELA TRAVEL” z Zamościa, odpowiedzialnym za organizację transportu.

Tekst: Artur Waśko
Zdjęcia: Artur Zawiślak, Artur Waśko