Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019

a księga zdarzeń
zawsze otwarta w połowie
Wisława Szymborska

Początek i koniec – zawsze to samo, niezmienna para. Skończyły się wakacje, zaczął nowy rok szkolny. Rok nowy pod wieloma względami: nowi uczniowie klas pierwszych, którzy zaczynają swoją przygodę ze szkołą. Ósmoklasiści – najstarsi uczniowie w szkole podstawowej, którzy zaczęli ostatnie 10 miesięcy nauki i zakończą ją miedzy innymi nowymi z egzaminami z j,polskiego, matematyki i j.angielskiego. Nowi nauczyciele i wychowawcy.

Ten rok szkolny przyniesie jeszcze jedną ważną uroczystość: obchody 90-lecia naszej szkoły. Postaramy – jak powiedział dyrektor Artur Waśko – w codziennej i świątecznej rzeczywistości łączyć przeszłość , teraźniejszość i przyszłość. A gwarancją takiej możliwości są uczniowie naszej szkoły,

Wszystkim członkom społeczności szkolnej: gronu pedagogicznemu, rodzicom i przede wszystkim uczniom życzymy udanego roku szkolnego 2018/2019.

PS. Do przyszłych wakacji zostało zaledwie 204 dni (bez weekendów) :)

Zdjęcia: Tadeusz Banaszkiewicz
Tekst: Monika Słomianowska