49 Rajd „Rydz na Patelni”

W sobotę 06.10.2018r., uczniowie klas IV a i V b wraz z p. Alicją Tarnowską, p. Małgorzatą Spierzak oraz dwójką rodziców, wzięli udział w drugim już w tym roku szkolnym rajdzie pieszym do Paar w Gminie Susiec organizowanym przez PTTK Oddział w Zamościu. Celem rajdu było poznawanie walorów turystyczno-krajobrazowych Roztocza Środkowego, propagowanie wiedzy historycznej i ekologicznej, integracja braci turystycznej oraz zdobywanie punktów do odznak krajoznawczych i turystyki kwalifikowanej. Trasa mająca ok. 7km długości, rozpoczęła się w Sikliwcach niedaleko Rybnicy, skąd leśnym szlakiem turystycznym wędrowaliśmy odwiedzając historyczne miejsca pamięci narodowej między innymi pomnik ku czci poległych żołnierzy, partyzantów i pomordowanych w latach 1939-1945, przez hitlerowców mieszkańców wsi Paary. Największą atrakcją dla uczestników rajdu było zbieranie grzybów, aby zdobyć zaszczytny tytuł „Króla i królowej grzybobrania”. Po dotarciu do mety rajdu, na polanie rozpoczęło się pieczenie kiełbasek na ognisku oraz udział w konkursach: króla i królowej grzybobrania, krajoznawczym, skoków w workach oraz piosenki turystycznej. Pogoda tym razem dopisała, była piękna i słoneczna, a zabawa na świeżym powietrzu doskonała.

Tekst: Alicja Tarnowska
Zdjęcia: Alicja Tarnowska, Małgorzata Spierzak, Krzysztof Kuczaj.