,,Dzień z prawem w Sądzie" - udział w programie edukacyjnym

W piątek, 29 marca 2019r. klasa 7c odbyła wycieczkę do Sądu Okręgowego w Zamościu pod opieką wychowawcy klasy pani Aliny Lenart i pani pedagog Marzeny Klempki.

W ramach projektu pt. ,,Dzień z prawem w Sądzie’’ uczniowie na początku spotkali się z kuratorem i mediatorem sądowym w jednej osobie. W czasie zajęć dowiedzieliśmy się wielu interesujących zagadnień prawnych dotyczących zarówno młodzieży, rodziców jak i nauczycieli. Poznaliśmy również charakter pracy kuratora sądowego. Pan mediator zadał pracę domową polegającą na odnalezieniu, z jakich kodeksów prawnych zostały przytoczone na sali przepisy. Każdy uczeń otrzymał je w formie papierowej. Następnie spotkaliśmy się z psychologiem sądowym, który opowiedział nam o problemach nieletnich. Później razem z mamą jednego z naszych uczniów zwiedzaliśmy budynek. Na koniec doszło do spontanicznej rozmowy z Dyrektorem Sądu Okręgowego panem Januszem Skwarkiem. Pan Dyrektor opowiedział kilka ciekawostek o sądzie jako instytucji użyteczności publicznej oraz o budowli, podkreślając jej nowoczesny charakter . Odwiedziny w Sądzie były naprawdę interesujące i pouczające.

Tekst: Julia Chmielewska VIIc.
Zdjęcia: Alina lenart