Uczniowskie przedstawienie „Śnieżki”

W środę, 27 marca 2019 r. w naszej szkole z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru odbyło się przedstawienie teatralne pt. „Królewna Śnieżka”. Spektakl został przygotowany przez uczniów klasy IV D w ramach projektu, którego opiekunem była nauczycielka języka polskiego pani Renata Sobczyńska.

Celem inicjatywy było propagowanie idei obchodów Międzynarodowego Dnia Teatru, wzbudzanie zainteresowania teatrem oraz rozbudzenie osobistego i społecznego potencjału uczniów.

Przed pojawieniem się aktorów na scenie, uczniowie klasy IV e wprowadzili publiczność w tematykę związaną z teatrem. Dzieci recytowały wiersze, przytoczyły różne, złote myśli, a jedna z uczennic przepięknie zaśpiewała piosenkę „Magiczne miejsce”. Następnie czwartoklasiści zaprezentowali krótki przewodnik „ Z wizytą w teatrze”. Kiedy rozległ się gong, na scenie pojawili się aktorzy.

Widzowie mogli obejrzeć pełną humoru i nieoczekiwanych zwrotów akcji adaptację popularnej baśni „Królewna Śnieżka”. W tej wersji spotykamy oczywiście bohaterów znanych z klasycznej historii spisanej po raz pierwszy przez braci Grimm, tutaj jednak ich losy toczą się nieco inaczej. Myśliwy dość opieszale przyjmuje od złej macochy zlecenie zgładzenia pięknej Śnieżki, bo jest „zarobiony” ratowaniem Czerwonego Kapturka. Sama macocha pada ofiarą własnego podstępu, kosztując zatrutą połówkę jabłka, zaś przystojny książę godzi ożenić się ze Śnieżką, bo… nie będzie musiał jej całować (wszak ta ostatnia nie jest żabą, którą – zgodnie z bajkową tradycją – trzeba odczarowywać pocałunkiem).

Świetna grą aktorska i wysmakowany humor przedstawienia, były często nagradzane przez widownię oklaskami.

Święto teatru było w naszej szkole doskonałą okazją promocji teatru wśród dzieci i młodzieży, ale również świetną zabawą, w której uczniowie zamienili się w aktorów, a szkoła, chociaż na chwilę, w zaczarowany świat teatru.

Zdjęcia: Ewa Bałuta
Tekst: Renata Sobczyńska