Miłośnicy przyrody nagrodzeni
w Międzyszkolnym Konkursie ”Sowy Roztocza”

Uczniowie naszej szkoły znaleźli się w gronie nagrodzonych uczestników międzyszkolnego konkursu plastycznego i fotograficznego „Sowy Roztocza” organizowanego w ramach IV zamojskiej „Nocy Sów” oraz ogólnopolskiej akcji ekologicznej stowarzyszenia Ptaki Polski przez Szkołę Podstawową Nr 8 w Zamościu. Podczas podsumowania w dniu 27 marca 2019r nagrodzono 6 uczniów naszej szkoły. Uczennica klasy VA Izabela Skrętuła otrzymała nagrodę za II miejsce, Hanna Kawalec uczennica klasy 5A otrzymała nagrodę za III miejsce, Wyróżnienia otrzymały uczennice: Lena Tyszko z klasy 4A, Natalia Furmanek z klasy 5A oraz Wiktoria Bulka i Izabela Kawalec z klasy 5D. Działania na rzecz środowiska przyrodniczego, kształtowanie właściwej proekologicznej postawy w stosunku do otaczającej nas przyrody pozwalają rozwijać zainteresowania przyrodnicze uczniów a w przyszłości inicjować i podejmować społeczne przedsięwzięcia na rzecz ochrony środowiskaprzyrodniczego. Serdecznie gratulujemy dziewczynom i życzymy dalszych sukcesów.

Tekst: Alicja Tarnowska
Zdjęcia: Dorota Furmanek, Justyna Skrętuła, Piotr. Kawalec