Świetlicowy zdrowy styl życia

Dnia 22 października 2018 r. odbyło się spotkanie uczniów uczęszczających na świetlicę szkolną z pielęgniarką szkolną. Uczniowie wzięli udział w ciekawej pogadance na temat zdrowia. Dzieci w trakcie zajęć dowiedziały się jak dbać o zdrowie oraz w jaki sposób prowadzić zdrowy tryb życia. Pogadanka dotyczyła następujących tematów: racjonalne żywienie (piramida żywienia), znaczenie owoców i warzyw dla zdrowia człowieka, aktywność ruchowa, higiena osobista, pracy i wypoczynku. Istotną sprawą było również zwrócenie uwagi na prawidłowe wyposażenie plecaków oraz informacje o zapobieganiu wadom postawy wśród dzieci.

Na koniec spotkania nasz gość odpowiadał na pytania zadawane przez dzieci. Zaś uczniowie mogli poczęstować się pysznymi owocami. Dzięki spotkaniu uczniowie zyskali cenne informacje na temat zdrowia.

Tekst: Ewelina Sienicka
Zdjęcia: Magdalena Pyrczuk