Sukcesy naszych uczniów
w szachowym konkursie SZACHMAKS

W 11 kwietnia 2019 roku odbył się pierwszy w Polsce szachowy konkurs przedmiotowy. W tym roku przeprowadzono pierwszą edycję internetowego konkursu szachowego dla szkół pod nazwą SzachMaks I. Konkurs ten nie turniej szachowy w tradycyjnym tego słowa znaczeniu. W Szachmaksie trzeba było wykazać się: wiedzą szachową, spostrzegawczością, umiejętnością logicznego myślenia oraz być gotowym na niestandardowe zadania. Szachmaks jest oryginalną koncepcją konkursu szachowego, która wykorzystuje technologie informatyczne. Konkurs co prawda wymaga umiejętności grania w szachy, ale stanowi przede wszystkim intelektualną rozrywkę w formie internetowego quizu lub gry. Konkurs przeznaczony był dla uczniów szkół podstawowych od klasy 2, gimnazjalistów oraz uczniów szkół ponadgimnazjalnych, z podziałem na kategorie wiekowe w każdym roczniku. Zadaniem konkursowym uczestników było samodzielne rozwiązywanie dopasowanych do wieku 24 zadań lub pytań szachowych, w dniu konkursu.

Z tymi zadaniami bardzo dobrze poradzili sobie nasi szkolni szachiści. Wiktor Kiełbiński (7b) oraz Borys Artymiak (7a). Wiktor w kategorii SP7 (klasa VII szkoły podstawowej) wywalczył II miejsce w województwie, a VI miejsce w Polsce, natomiast Borys w kategorii SP6 zajął III miejsce w województwie i zarazem XV miejsce w Polsce. Wyśmienicie poradził sobie z konkursem nasz absolwent i uczestnik zajęć szachowych w UKS Lider Zamość Dominik Pańko, który zajął II miejsce w Polsce w kategorii G3, czyli klasy gimnazjalne. Opiekunem uczniów był Pan Grzegorz Pańko.

Wyniki:
Wiktor Kiełbiński (104 pkt.) - II miejsce w województwie, VI miejsce w Polsce w kat. SP7
Borys Artymiak (97 pkt.) - III miejsce w województwie, XV miejsce w Polsce w kat. SP6

Wręczenie przysłanych nagród i dyplomów odbyło się w szkole 30 maja 2019 roku. Gratulujemy sukcesu!

Tekst i zdjęcia: Grzegorz Pańko