IV Otwarte Szachowe Mistrzostwa
Szkół Podstawowych Miasta Zamościa 2019

16 maja 2019 r.

Galeria zdjęć: [zobacz zdjęcia]
Wyniki: [Chessarbiter - turniej dziewcząt], [Chessarbiter - turniej chłopców]

16 maja 2019 roku w Szkole Podstawowej nr 6 w Zamościu odbyły się IV Otwarte Szachowe Mistrzostwa Szkół Podstawowych Miasta Zamościa 2019. Zawody były częścią obchodów jubileuszu 90-lecia szkoły oraz okazją do podsumowania 15 lat szachów w SP6. Do zawodów zgłosiło się 64 zawodników z kilku szkół Miasta Zamość oraz regionu zamojskiego. Zawody odbyły się pod Honorowym Patronatem: Wojewody Lubelskiego, Senatora Jerzego Chróścikowskiego, Posła na Sejm RP Sławomira Zawiślaka, Lubelskiego Kuratora Oświaty oraz Prezydenta Miasta Zamość.

Grano w sześciu kategoriach indywidualnych: klasa IV-V chłopcy i dziewczęta, klasa VI-VII chłopcy i dziewczęta, klasa VIII i III gimnazjum chłopcy i dziewczęta oraz w dwóch kategoriach drużynowych: chłopców i dziewcząt. Najlepsi uczniowie w poszczególnych kategoriach otrzymali puchary i nagrody oraz pamiątkowe medale za miejsca I-VI, szkoły puchary za miejsca I-III, natomiast wszyscy uczestnicy dyplomy. Dodatkowo puchary z okazji 90-lecia szkoły oraz 15-lecia szachów w SP6 otrzymali najlepsi zawodnicy w swoich kategoriach wiekowych ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Zamościu, natomiast najlepsi zawodnicy wśród chłopców i dziewcząt z Miasta Zamość specjalne nagrody. Serdeczna podziękowania uświetnienie swoim uczestnictwem dla uczniów i opiekunów z Tomaszowa Lubelskiego, Tereszpola-Kukiełek, Przeworska oraz zamojskich szkół - Szkoły Podstawowej nr 3 i Szkoły Podstawowej nr 7. Zapraszamy na następne turnieje szachowe w naszej szkole.

Wyniki:

Chłopcy klasy IV-V:

  1. Gromek Paweł - SP2 Tomaszów Lub.
  2. Koper Kacper - SP2 Tomaszów Lub.
  3. Kiełbasa Miłosz - SP2 Tomaszów Lub.
  4. Krupa Jan - SP2 Tomaszów Lub.
  5. Byczuk Miłosz - SP2 Tomaszów Lub.
  6. Pańczyk Aleksander - SP6 Zamość

Dziewczęta klasa IV-V:

  1. Sprzęczka Emilia - SP2 Tomaszów Lub.
  2. Niedorys Karolina - SP2 Tomaszów Lub.
  3. Kijko Julia - SP2 Tomaszów Lub.
  4. Walentyn Zuzanna - SP2 Tomaszów Lub.
  5. Węgrzyn Otylia - SP2 Tomaszów Lub.
  6. Wojciechowska Wiktoria - SP2 Tomaszów Lub.

Chłopcy klasa VI-VII:

  1. Borek Paweł - SP2 Tomaszów Lub.
  2. Chudy Mikołaj - SP2 Tomaszów Lub.
  3. Kiełbiński Wiktor - SP6 Zamość
  4. Sałapat Michał - SP6 Zamość
  5. Artymiak Borys - SP6 Zamość
  6. Chmiel Piotr - SP6 Zamość

Dziewczęta klasa VI-VII:

  1. Wojtowicz Rozalia - SP2 Tomaszów Lub.
  2. Kupiec Roxanne - SP3 Zamość

Chłopcy klasa VIII-III gimnazjum:

  1. Cisek Kamil - SP2 Tomaszów Lub.
  2. Pańko Dominik - SP7 Zamość
  3. Litwin Bartłomiej - SP Tereszpol-Kukiełki
  4. Marzec Mikołaj - SP Tereszpol-Kukiełki
  5. Pięciurek Michał - SP Tereszpol-Kukiełki

Dziewczęta klasa VIII-III gimnazjum:

  1. Puźniak Alicja - SP2 Tomaszów Lub.
  2. Gromek Aleksandra - SP2 Tomaszów Lub.
  3. Bielak Joanna - SP Tereszpol-Kukiełki
  4. Ochniowska Martyna - SP7 Zamość
  5. Kawka Magdalena - SP Tereszpol-Kukiełki

Klasyfikacja drużynowa chłopców klas IV-V:

  1. SP2 Tomaszów Lub. - 15.5 pkt. (Gromek Paweł, Koper Kacper, Kiełbasa Miłosz)
  2. SP6 Zamość - 12.0 pkt. (Pańczyk Aleksander, Skorupski Szymon, Barczewski Michał)
  3. SP Tereszpol-Kukiełki - 8.5 pkt. (Kręt Kamil, Hurkała Wojciech, Jaworski Bartosz)

Klasyfikacja drużynowa chłopców klas VI-gimnazjum:

  1. SP2 Tomaszów Lub. - 18.0 pkt. (Cisek Kamil, Borek Paweł, Chudy Mikołaj)
  2. SP6 Zamość - 12.0 pkt. (Kiełbiński Wiktor, Sałapat Michał, Artymiak Borys)
  3. SP Tereszpol-Kukiełki - 11.5 pkt. (Litwin Bartłomiej, Marzec Mikołaj, Pięciurek Michał)

Klasyfikacja drużynowa dziewcząt klas IV-gimnazjum:

  1. SP2 Tomaszów Lub. - 18.0 pkt. (Sprzęczka Emilia, Niedorys Karolina, Kijko Julia)
  2. SP6 Zamość - 9.5 pkt. (Kawalec Hanna, Ciemięga Maja, Lipska Natalia)
  3. SP Tereszpol-Kukiełki - 9.0 pkt. (Bielak Joanna, Kawka Magdalena, Stankiewicz Maja)

Najlepsi zawodnicy SP6 Zamość:

  1. Wiktor Kiełbiński - kategoria chłopcy klasy VI-VII
  2. Aleksander Pańczyk - kategoria chłopcy klasy IV-V
  3. Hanna Kawalec - kategoria dziewczęta klasy IV-V

Najlepsi zawodnicy z Miasta Zamość - nagrody:

  1. Dominik Pańko - SP7 Zamość - turniej chłopców
  2. Hanna Kawalec - SP6 Zamość - turniej dziewcząt

Tekst: Grzegorz Pańko
Zdjęcia: Tadeusz Banaszkiewicz, Grzegorz Pańko