III Turniej Klasyfikacyjny w SP6 Zamość

[ Turniej na II kategorię szachową]
[ Turniej na III kategorię szachową]
[ Turniej na V i IV kategorię szachową]

W sobotę i niedzielę 30 i 31 marca 2019 roku się III Turniej Klasyfikacyjny w SP6 Zamość. W zawodach wzięło udział 47 zawodników, w tym 20 uczniów SP6. W turnieju można było zdobyć normę na okręgową kategorię szachową. Zawodnicy walczyli także o puchary i medale.

Nasi uczniowie spisali się bardzo dobrze i uzyskali normy na kategorie szachowe:
Bartosz Szewczuk (2a) - V kategoria szachowa
Katarzyna Wasińczuk (2b) - V kategoria szachowa
Piotr Chmiel (7b) - V kategoria szachowa
Maja Ciemięga (5a) - IV kategoria szachowa
Michał Sałapat (7a) - III kategoria szachowa
Dominik Pańko (UKS Lider Zamość) - II kategoria szachowa

Poza tym w turnieju głównym (na II kategorię szachową) I miejsce wywalczył Dominik Pańko, a tuż za nim na II miejscu uplasował się Wiktor Kiełbiński, w turnieju na III kategorię II miejsce zajął Michał Sałapat, a czwarty był Borys Artymiak. Natomiast w turnieju zawodników z piątą kategorią ósme miejsce zajęła Maja Ciomięga, a wśród zawodników bez kategorii szóste miejsce wywalczył Piotrek Chmiel.

Tekst i zdjęcia: Grzegorz Pańko