V Międzynarodowy Turniej Szachowy
o Puchar Wójta Gminy Rachanie
I Memoriał Szachowy Szymona Łuczki

Rachanie 02-02-2019

2 lutego w Rachaniach zorganizowany został V Międzynarodowy Turniej Szachowy o Puchar Wójta Gminy Rachanie - I Memoriał Szachowy Szymona Łuczki . W turnieju wystartowało 110 zawodników, w tym reprezentujący Szkołę Podstawową nr 6 oraz UKS Lider: Borys Artymiak (7a), Michał Sałapat (7a), Wiktor Kiełbiński (7b), Paula Martyna (5a), Maja Ciemięga (5a), Hanna Kawalec (5a), Aleksander Pańczyk (5a), Łucja Tarnowska (4a), Michał Szajewski (4a), Filip Dec (4a), Rafał Trych (4a), Michał Barczewski (4d), Szymon Skorupski (4e), Marcin Kowalczuk (4e), Katarzyna Wasińczuk (3b), Hiacynta Marmaj (3b), Marta Malicka (3b) oraz Dominik Pańko (UKS Lider Zamość).

Zawodnicy spisali się bardzo dobrze: Wiktor Kiełbiński zdobył I miejsce w kategorii chłopców do lat 15 oraz puchar dla najlepszego zawodnika powiatu zamojskiego. Także puchar dla najlepszej zawodniczki powiatu zamojskiego wywalczyła Paula Martyna. W kategorii juniorów do lat 13 II miejsce zajął Szymon Skorupski.