VIII Zamojska Spartakiada Dzieci i Młodzieży
Pamięci Ofiar Katastrofy Smoleńskiej 2019

5 kwietnia 2019 roku – Tomaszów Lubelski

5 kwietnia 2019 r. w Tomaszowie Lubelskim uczniowie naszej szkoły wzięli udział w VIII ZAMOJSKIEJ SPARTAKIADZIE DZIECI I MŁODZIEŻY PAMIĘCI OFIAR KATASTROFY SMOLEŃSKIEJ zorganizowanej w Szkole Podstawowej nr 2 w Tomaszowie Lubelskim pod Honorowym Patronatem Posła Sławomira Zawiślaka. Celem Spartakiady było przypomnienie o rocznicy Katastrofy Smoleńskiej oraz uczczenie ofiar katastrofy poprzez szlachetną rywalizację sportową.

Uczniowie nasi startowali w rozgrywkach szachowych. W zawodach wystartowało 180 zawodników i zawodniczek, w tym 19 uczniów Szkoły Podstawowej nr 6 w Zamościu. Wyśmienicie spisali się: Wiktor Kiełbiński (7b), który zajął II MIEJSCE w kategorii chłopców klas VII-VIII i III gimnazjum oraz Katarzyna Wasińczuk (3b), która wywalczyła II miejsce w kategorii dziewcząt klas I-III. Bardzo dobrze zaprezentowałli się także Natasza Krupska (2a) zajmując wśród dziewcząt klas I-III wysokie VI miejsce oraz w kategorii chłopców klas VII-VIII i III gimnazjum Michał Sałapat (7a), który zajął VI miejsce i Borys Artymiak (7a) - VII miejsce.

Opiekunem szachistów jest pan Grzegorz Pańko.

Serdecznie gratulujemy szachistom udziału, trzymamy kciuki przed następnymi zawodami.

Tekst i zdjęcia: Grzegorz Pańko