Turniej Niepodległości
„W hołdzie założycielom II RP,
twórcom jej potęgi szachowej”

Turniej finałowy w ramach akcji
100 Turniejów na 100-lecie Odzyskania Niepodległości

Warszawa, 11 listopada 2018 roku, Centrum Olimpijskie

Galeria zdjęć: [zobacz zdjęcia]

11 listopada w Warszawie w Centrum Olimpijskim odbył się Turniej finałowy w ramach akcji 100 Turniejów na 100-lecie Odzyskania Niepodległości. W zawodach wzięli udział m. in. Wiktor Kiełbiński (7b) oraz Dominik Pańko (UKS Lider Zamość). W turnieju wystartowało 141 zawodników z całej Polski. Udziałem w takim turnieju Wiktor i Dominik uczcili setną rocznicę Odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Obok zmagań w zawodach, w których uczestniczyli, odbył się turniej dla dzieci oraz turniej główny z udziałem wielu arcymistrzów. Turniej arcymistrzowski był okazją do obserwacji zmagań najlepszych szachistów w Polsce oraz możliwością zrobienia zdjęć ze sławami Polskich szachów, m. in. pierwszą w historii polską arcymistrzynią Hanną Ereńską-Barlo, jednym z najlepszych polskich szachistów arcymistrzem Kacprem Piorunem oraz Michałem Krasenkowem wielokrotnym reprezentantem Polski, który jako pierwszy z Polaków pokonał poziom 2700 punktów rankingowych i w 2000 roku zajmował 10. miejsce w klasyfikacji światowej.

Turniej, w którym grali Wiktor i Dominik był bardzo dobrze obsadzony. Większość zawodników posiadało dużo lepszy ranking szachowy. Udział w takich zawodach pozwolił zebrać bardzo cenne doświadczenie, które na pewno będzie procentować w przyszłości. Zawody przeprowadzone w takim miejscu jakim jest Centrum Olimpijskie oraz w atmosferze święta narodowego i obsadzie zawodniczej były wielkim przeżyciem dla młodych zawodników. Gratulujemy startu oraz zdobycia kilku punktów z lepszymi od siebie szachistami.

Tekst i zdjęcia: Grzegorz Pańko