MIEJSKIE I POWIATOWE IGRZYSKA DZIECI I MŁODZIEŻY SZKOLNEJ
SZS W SZACHACH DRUŻYNOWYCH

14 listopada 2018 r.
I MIEJSCE - SP6 Zamość (Igrzyska Dzieci)
I MIEJSCE - SP6 Zamość (Igrzyska Młodzieży Szkolnej)

14 listopada 2018 roku w naszej szkole odbyły się Miejskie i Powiatowe Igrzyska Dzieci oraz Młodzieży Szkolnej SZS w Szachach Drużynowych. Do Igrzyska Dzieci zgłosiło się pięć szkół podstawowych: Szkoła Podstawowa Nr 6 w Zamościu (dwie drużyny), Szkoła Podstawowa Nr 2 w Zamościu, Szkoła Podstawowa Nr 7 w Zamościu, Szkoła Podstawowa Nr 9 w Zamościu oraz Szkoła Podstawowa w Suchowoli. Szkoła Podstawowa Nr 6 w Zamościu zajęła I MIEJSCE i awansowała na Igrzyska Wojewódzkie, które odbędą się 4 grudnia w Parczewie. II miejsce zajęła Szkoła Podstawowa Nr 2 w Zamościu, III miejsce Szkoła Podstawowa Nr 7 w Zamościu, natomiast IV miejsce Szkoła Podstawowa Nr 9 w Zamościu. Na Igrzyskach Wojewódzkich zagra również SP Suchowola, która awansowała z rejonu Powiat Zamojski.

W Igrzyskach Dzieci SZS Mistrzostwo Miasta Zamość i Powiatu Grodzkiego zdobyli:

1. Drużyna I
    1. Michał Barczewski (4d)
    2. Szymon Skorupski (4e)
    3. Aleksander Pańczyk (5a)
    4. Paula Martyna (5a)
  2. Drużyna II
    1. Michał Szajewski (4a)
    2. Hanna Kawalec (5a)
    3. Filip Dec (4a)
    4. Maja Ciemięga (5a)

W Igrzyskach Młodzieży Szkolnej wystartowały trzy zespoły. Najlepsza okazała się Szkoła Podstawowa Nr 6 w Zamościu zdobywając I MIEJSCE. SP6 będzie walczyć na Igrzyskach Wojewódzkich 12 grudnia w Tomaszowie Lubelskim. II miejsce zajęła Szkoła Podstawowa Nr 7 w Zamościu, a III miejsce Szkoła Podstawowa Nr 9 w Zamościu.

W Igrzyskach Młodzieży Szkolnej SZS Mistrzostwo Miasta Zamość i Powiatu Grodzkiego zdobyli:

1. Wiktor Kiełbiński (7b)
  2. Borys Artymiak (7a)
  3. Michał Sałapat (7a)
  4. Monika Pańko (8b)
Opiekunem drużyn jest Pan Grzegorz Pańko.

Życzymy zawodnikom dobrego startu na zawodach wojewódzkich i zajęcia jak najlepszej lokaty.

Tekst i zdjęcia: Grzegorz Pańko