Wycieczka integracyjna klas czwartych do Krasnobrodu

W środę, 26. 09. 2018 r. czwartoklasiści wraz z wychowawczyniami w dobrych humorach, w promieniach jesiennego słońca wyruszyli spod szkoły do Krasnobrodu.

Po dotarciu na miejsce uczniowie spacerkiem udali się w kierunku punktu widokowego. Tam mogli podziwiać przepiękny, malowniczy krajobraz Roztocza Środkowego. Po krótkim odpoczynku pełni energii ruszyli w dalszą trasę wspólnej wędrówki. Idąc szlakiem turystycznym, mogli podziwiać okazałe buki i inne drzewa liściaste, które powoli zaczęły przybierać jesienne barwy. Uwieńczeniem leśnego spaceru była kaplica św. Rocha, przy której uczniowie mogli chwilę odpocząć, aby następnie wyruszyć w kierunku gospodarstwa „Pod żurawiem”. Na miejscu na czwartoklasistów czekały już rozpalone ogniska, przy których mogli upiec kiełbaski. Po posiłku rozpoczęły się gry i zabawy. Ostatnim punktem programu był spacer spod Sanktuarium Matki Bożej Krasnobrodzkiej do kaplicy na wodzie.

Droga powrotna minęła bardzo przyjemnie i wesoło. Uczniowie wrócili zadowoleni i czekają na kolejną wspólną wyprawę.

Tekst: Renata Sobczyńska
Zdjęcia: wychowawcy klas IV